Nyírség Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület Elérhetőség
Nyírség Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület, bemutatkozunk.
A Nyírség Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület 2008. február 07-én alakult azzal a céllal, hogy a Nyírség Helyi közösség által lefedett térség vidékfejlesztési feladatait ellássa.
A Nyírség Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület legfontosabb célja a helyi gazdaság megerősítése, annak érdekében, hogy az itt élő emberek életminősége javuljon, a fejlett térségekhez hasonló szolgáltatásokhoz és lehetőségekhez jusson. A vidékfejlesztés eszközrendszere alapvetően a helyi mikro-, és kisvállalkozások erősítésén keresztül tudja ezt biztosítani, oly módon, hogy segíti e vállalkozások alapítását, a meglévők piacképességének javítását, azok diverzifikálásával és a gazdálkodás feltételeinek javításával.
E célok eredményes végrehajtása csak a térségben rejlő humánerőforrás kihasználásával, folyamatos, a gazdasági igényekhez alkalmazkodó fejlesztésével lehetséges.
Egy széles alapokon nyugvó gazdasági fejlődés, és életminőség javulás elképzelhetetlen a leszakadó rétegek, periférián élők és halmozottan hátrányos helyzetűek problémáinak kezelése, programba való bevonása nélkül.
A HFS alapvető célkitűzései között szerepel épített örökségünk, természeti értékeink és kulturális hagyományaink – megőrzése, a környezeti állapot fenntartása és javítása.
Építünk arra a partnerségben rejlő erőre, mely a helyi közösség szereplőinek összefogásában rejlik, és reményeink szerint hosszútávon életformává, a gondolkodás meghatározójává válik.
Mottónk: „A térség felzárkóztatása, mikro -közösségek és- gazdaságok erősítése”.
Az Egyesület főbb feladatai:
- A LEADER közösségi fejlesztések program-előkészítése, azok térségi koordinálása, lebonyolításának és elkészítésének segítése.
- Az egyesület működési területére vonatkozó fejlesztési stratégiákkal kapcsolatos fejlesztések vonatkozásában tanulmányok készítése, beruházások előkészítése és ösztönzése.
- A mikro vállalkozások létrehozásának fejlesztése és támogatása.
- A térségi települések falumegújítási törekvéseinek segítése, közösségi terek kialakításának támogatása
- A vidéki örökség megőrzése és korszerűsítése érdekében végzett tevékenység elősegítése.
- A vidéki turizmussal kapcsolatos turisztikai szolgáltatások fejlesztése és marketingje vonatkozásában végzett tevékenységek támogatása, e tevékenységek ösztönzése.
- A Helyi Vidékfejlesztési Terv/Helyi Fejlesztési Stratégia elkészítése, megvalósulásának nyomon követése és aktualizálása
- A Helyi Vidékfejlesztési Tervre/Helyi Fejlesztési Stratégiára vonatkozó információszolgáltatás
- A Helyi Vidékfejlesztési Terv/Helyi Fejlesztési Stratégia megvalósítását célzó projektek vonatkozásában a több szektorra kiterjedő együttműködések ösztönzése és támogatása.
- A helyi köz-, magán-, és civilszférabeli partnerségek - helyi akciócsoportok – kialakulásában és működésében való közreműködés.
- Kapcsolattartás és együttműködés nemzetközi szervezetekkel, hazai és külföldi egyesületekkel, LEADER közösségekkel az Egyesület céljainak megvalósítása érdekében.
- Tájékoztató anyagok kidolgozása, bemutatók, kiállítások, konferenciák, tanácskozások szervezése, illetve ezek szervezésében való közreműködés, a pályázati rendszerek szerinti lehetőségek ismertetése és az ezek alapján kialakuló pályázati anyagok elkészítésében történő közreműködés.
Az Egyesület a fenti feladatainak, céljainak megvalósítása érdekében szorosan együttműködik a Miniszterelnökség Agár-vidékfejlesztési Programokért Felelős Helyettes Államtitkárságával, mint a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatóságával és illetékes szervezeti egységeivel, valamint a Magyar Államkincstár illetékes szervezeti egységeivel, a Helyi Fejlesztési Stratégiák megvalósítása, illetve a Egyesület működtetésével kapcsolatos adminisztratív és pénzügy-igazgatási feladatainak ellátása érdekében.
A LEADER Program új alapokra helyezi a fejlesztést. A térség fejlesztési stratégiáját az abban részt vevő önkormányzatokból, a térség vállalkozásaiból és civil szerveződéseiből megalakult helyi akciócsoport állítja össze, az ott élők bevonásával. Az elkészült stratégia alapján a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága, mint finanszírozó szervezet keretösszeget határoz meg a munkacsoport számára.
Az Egyesület szervezeti felépítése:
- Közgyűlés
- Elnökség (9 fő)
- Elnök
- Munkaszervezet vezető
- Munkaszervezet (4 fő)
- Felügyelő bizottság (5 fő)
Munkaszervezet:
Bakti Ibolya - Munkaszervezet vezető
Szoták Dániel - Munkaszervezet vezető helyettes
Kézi Viktor - Vidékfejlesztési menedzser
Pakusin-Juhászné Sebők Julianna - Vidékfejlesztési menedzser - asszisztens
Az egyesület elnöke: Belicza László
Alelnökök: Mikó Szilveszter, Pisla István